kokoYogo

KokoYogo, czyli alergicy też mają swoje jogurty!

Jogurt dla alergików? Wiem, że można robić swoje jogurty w domu – np. z „mleka” owsianego. Ale jakoś mnie to nie porwało (kupowanie i samodzielne namnażanie kultur bakterii… serio?!). W końcu, jakbym miała robić wszystko w domu, to z tego domu wcale bym nie wychodziła, a przecież nie o to chodzi. Dlatego też całkiem pogodziłam się z tym, że po prostu na jakiś czas z diety muszę wykluczyć tego typu przysmaki. Ale okazało się, że wcale nie muszę! :)  A to wszystko dzięki zakupom w Margita Cukiernio Piekarnia Bezglutenowa.

Margita Cukiernio Piekarnia Bezglutenowa – to takie miejsce w Warszawie (na Woli), gdzie mogę bez problemu kupować np. słodkie bułki z jabłkiem, ciasta, pierogi, kopytka i to wszystko bez alergenów. Jakiś czas temu wypatrzyłam tam też jogurty KokoYogo.

KokoYogo

to bezmleczny deser kokosowy zawierający żywe kultury bakterii, czyli niemalże jak jogurt. Jest też oczywiście ekologiczny. I jest tak pyszny, że aż postanowiłam się tym z Wami podzielić :)

Do wyboru są trzy warianty:

  1. naturalny,
  2. z dodatkiem mango
  3. z dodatkiem nasion Chia.

Mój faworyt to te z dodatkiem mango, F. też je zajada ze smakiem, a dla Męża zazwyczaj brakuje :P. Albo mówi, że nie chce nam wyjadać, bo on przecież może z mleka krowiego i koziego.

Jak wpadnie Wam gdzieś w oko to koniecznie spróbujcie, bez względu na to, czy jesteście alergikami czy nie (no chyba, że macie alergię na kokosa to nie polecam:P). KokoYogo jest pyszne :)

Dla kogo KokoYogo?

  • dzieci ze skazą białkową
  • kobiet karmiących piersią dziecko ze skazą białkową
  • alergików na diecie bez mleka krowiego i jego przetworów
  • każdego, kto lubi smak kokosa!

Gdzie kupić w Warszawie?

  1. Margita Cukiernio Piekarnia Bezglutenowa, ul. Prymasa Tysiąclecia 76C
  2. Sklep ze zdrową żywnością Rukola, ul. Gocławska 9
  3. Jak gdzieś wypatrzycie jeszcze to dajcie znać, z chęcią dodam na listę :)

kokoyogo2