2plus2

2+2, czyli nowy rodzinny start

Mówili, że z drugim dzieckiem jest łatwiej i… mieli rację! Z drugim jest łatwiej, bo już od samego początku wiadomo czego się spodziewać. Ale zapomnieli dodać, że z dwójką na raz wcale łatwo nie jest. ;)

Dzidziuch urodził się 9.04. czyli już ponad 2 miesiące temu. W tym czasie wypił kilkadziesiąt litrów mleka, przytył już blisko 3kg i ulał niezliczoną ilość razy. Rozmiar ciuchów zmienił z 56 na 68, a pieluchy z 1 na 3. Uśmiechnął się już też nie raz…. a uśmiech ma cudowny. :)

Filip przyzwyczaił się już do jeżdżenia nie-w-wózku tylko na specjalnej dostawce. Na spacerach zagląda do brata i sprawdza czy się nie budzi, albo czy znowu nie ulał. I choć stracił trochę czasu ze mną na wyłączność, to zyskał czas z ciocią Natalką i od niedawna z Panią Janiną (pomocną sąsiadką), którą roboczo również nazywa „ciocią”. Szaleje z nimi na placach zabaw, a ze mną chodzi na drzemki. Z tych na razie ani on ani ja rezygnować nie zamierzamy :)

Mąż wykorzystał wszystkie możliwe urlopy, żeby ten rodzinny początek 2+2 upłynął nie „jakoś” a „bardzo miło”. Jako zadanie postawił sobie odpieluchowanie i zanocnikowanie dwuletniego już F.. I choć to ja czytałam mądre książki jak to zrobić, to on to zrobił sam. Między przewijaniem i odbijaniem Dzidziucha. Teraz dziarsko biega do pracy, po prawie-przespanych nocach.

A ja…? Ja już od początku wiedziałam gdzie szukać pomocy w dochodzeniu do siebie po drugim cesarskim cięciu. Mięśniom brzucha znowu trzeba pokazać gdzie ich miejsce, a bliznę zmobilizować do elastycznej pracy. Położna podpowiedziała gdzie szukać pomocy, ze wszelkimi sprawami dotyczącymi drogi mlecznej – Poradnia Laktacyjna. Ciągle jeszcze nie zwariowałam, choć przyznam szczerze, że czasem mi do tego wyjątkowo blisko.

Ah! próbuję tu wrócić bardziej regularnie i z pomysłem. Na instagramie z regularnością u mnie łatwiej: instagram.com/paffi_niezwariowac.pl.

2+2insta

P.S. To taki wpis na rozruszanie głowy i klawiatury.  Napiszę za chwil pare o naszych pomysłach na ułatwianie sobie rodzinnego startu :)